Míchadla

Kvalita a zpracování

Výroba míchadel se odehrává v České republice od objednání materiálu až po expedici, používáme technologie a materiály, které podléhají evropským normám ve všech směrech. Výrobou míchadel se zabýváme již přes 20 let a naše výrobní procesy a tvar míchadel se neustále vyvíjejí kupředu, našim cílem je vysoká trvanlivost, ale také účinnost našich výrobků. Každé míchadlo je v rukou několika lidí, kteří dbají na kvalitu a zpracování, od objednání kvalitní oceli, přes svařování až po finální kontrolu a expedici výrobků.

Tonar Jablonec s.r.o. LOGO

U nás žádné bodování …

Naše míchadla jsou důkladně kontrolována při výrobě i expedici, nic nebodujeme, u nás se svařuje koutovými, plochými sváry a dbá se na dokonalé provaření všech komponentů tak, aby míchadlo sneslo i drsné podmínky na stavbách při nejrůznějších aplikacích. Závity jsou vyráběny přesnou technologií, proto nemají téměř žádnou vůli v hřídelích míchadel a tím se minimalizují vibrace při míchání, docílí se souvislého přenosu kroutícího momentu, přesnost závitu mimochodem také poskytuje bezproblémové povolení míchadla z hřídele.


Zinek nebo prášková barva

U nás se dají pořídit míchadla buď pozinkována nebo s vypálenou práškovou barvou. Zinek používáme pro míchadla se šestihranou tyčí, práškovou barvu zase pro míchadla se závitem M14. Prášková barva má výhodu snadnější údržby, míchadlo se lépe zbavuje nečistot a i zaschlý nános se lépe odlupuje.

Míchací spirála, míchadlo stavebních směsí, prášková barva, zinek

Základní druhy míchadel

Vrtulové
Tento druh míchadel je určený pro míchání řidších stavebních směsí jako jsou spárovací hmoty, barvy a laky. Míchadlo je zakončeno šestihranem (rozměr 8), který lze snadno upnout do jakékoliv vrtačky.

Spirálové
Spirálová míchadla používáme především pro těžší aplikace, pro materiály více hutné či pro větší množství materiálu míchané naráz. Například pro stavební lepidla, betonové potěry, malty, omítky atd. Míchadlo je zakončeno opět šestihranem o rozměru 8 či 10, silnější šestihran volíme při míchání hutných materiálů ve větší hloubce, kde potřebujeme přenést větší kroutící momenty. (viz MÍCHAČ SPIRÁLOVÝ Ø120 k prohlédnutí v katalogu výrobků)

Drátové
Míchadla vyrobena z jednoho kusu drátu se vyznačují výjimečnou celistvostí a tuhostí, díky kruhovému průřezu je rozstřik minimální a zároveň je nádoba chráněna proti prodření. Drátová míchadla se vyznačují univerzálním použitím, od laků a barev až po hutné samonivelační a betonové směsi. Dle míchaného materiálu se poté volí vhodný průměr míchadla a jeho ukotvení ve stroji, tím je buď šestihran 8 či 10 nebo závit M14 pro ty nejtěžší aplikace.

Se závitem M14
M14 je závit, který Vám umožní rozmíchat i materiály jako jsou štěrkové, betonové nebo vápenité směsi s vysokou viskozitou. Míchadla se závitem jsou spirálová, drátová nebo třílistá s větší, vzdušnější konstrukcí, aby byl umožněn pohyb i velkých částí v míchaném materiálu, například ve štěrkové či jiné kameninové směsi je potřeba, aby kamenivo nezůstávalo zaseknuté kdekoliv v míchadle a tím se nesnižoval míchací efekt nástroje. (viz MÍCHAČ SE ZÁVITEM Ø140 k prohlédnutí v katalogu výrobků)

Míchací spirála, míchadlo stavebních směsí

Během práce v ideální poloze

V sortimentu jsou nyní i prodloužení určená pro míchadla se závitem M14 a to v délkách 10, 20 a 40cm, každý si proto vybere to správné pro svoji aplikaci v praxi, prodloužení 40cm Vám umožní promíchání i celého sudu materiálu, ať už se jedná o cokoliv.

Míchací spirála, míchadlo stavebních směsí, Prodloužení

Pravotočivá a levotočivá míchadla

Levotočivá míchadla
Především používáme pro míchání řídkých lehkých materiálů s nízkou viskozitou

Barvy, tekuté směsi apod.

Doprava se otáčející míchadlo účinkem levé spirály bude tlačit lehké částice dolů a vmísí se mezi těžké částice usazené u dna. Usazeniny se vlivem vzniklého víru ode dna dostávají na povrch a ideálně se promíchají, přitom řídký materiál nestříká z nádoby.

Míchadlo levotočivé, princip

Pravotočivá míchadla
Jsou běžná a používáme je pro míchání těžkých materiálů s vysokou viskozitou

Malty, betony, cementové a vápenité omítky apod.

Míchadlo účinkem pravotočivé spirály bude zvedat těžké částice směrem vzhůru a zároveň se bude spirála vtahovat samovolně do míchaného materiálu.

Míchadlo pravotočivé, princip
A blog about Wordpress design, development , Software and inspiration http://themesharebd.blogspot.com